Domov mládeže

vachovcova@skola-rokycany.cz

tel.: 371 724 70

DOKUMENTY KE STAŽENÍ

Přihláška k ubytování | Žádost o příspěvek na ubytování | ŠVP Domov mládeže | Vnitřní řád | Vyjádření KHS pro DM – povolení vstupu ubytovaným

NABÍDKA UBYTOVÁNÍ

Střední škola, Rokycany od 1.7.2014 nabízí možnost ubytování žákům SŠ Rokycany a Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany v Domově mládeže, který se nachází v blízkosti centra města Rokycany. Současná kapacita Domova mládeže je 30 ubytovaných žáků, kteří jsou ubytováni v posledním patře budovy. Žáci jsou ubytováni ve dvou a třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Domov mládeže nabízí kromě ubytování i možnost aktivního trávení volného času prostřednictvím zájmových kroužků a bohatého programu. Zároveň město Rokycany nabízí plnohodnotný kulturní, společenský i sportovní život.

Zajištěna je celodenní strava, kde snídaně a večeře jsou podávány na kuchyňce DM, obědy jsou zajištěny ve školách žáků.

Částka za měsíční ubytování činí 1600,- Kč, stravné se platí podle odběru žáka.

Pár slov od žáků ubytovaných v Domově mládeže…

„Nový kamaráde, nová kamarádko,
píšeme ti z Domova mládeže Rokycany, který provozuje Střední škola, Rokycany. Studujeme na různých školách v Rokycanech a jsme z různých částí Plzeňského kraje, ale i ze vzdálenějších míst naší vlasti. Přes celý týden bydlíme na Domově mládeže. Máme zde několik dvou a třílůžkových pokojů s vlastním sociálním zařízením, společenskou místností s TV a DVD, internetovou učebnu, posilovnu a kuchyňku s útulnou jídelnou.
Starají se o nás tři vychovatelky, které zaplňují různými aktivitami náš volný čas. Dbají, abychom se nenudili, ale také se učili. Snídáme a večeříme vždy společně. Vynikající jídlo nám vaří a dodávají paní kuchařky ze SŠ Rokycany. Hlady tu rozhodně netrpíme a moc nám všem chutná.
A teď se představíme:

• Já jsem Kuba, je mi 17 let a spolu se čtyřmi kamarády studujeme na Gymnáziu a SOŠ Rokycany, obor Informační technologie. Všichni jsme z Tachovska a na domově mládeže bydlíme již třetím rokem. Moc se nám tu líbí, skvělé jsou exkurze, výlety a naše hezké holky :-).
  • Já se jmenuji David, je mi 18 let, studuji na SŠ Rokycany, obor Mechanik seřizovač, bydlím zde třetí rok. Mám rád sledování TV a rychlé připojení na internet (Wi-Fi). Těším se každý měsíc na společný bowling a každý večer na velkou a dobrou večeři :-).
  • My jsme dvě spolubydlící – Štěpánka a Nikola, studujeme na SŠ Rokycany, obor Kuchař – číšník. Na DM jsme prima parta, navštěvujeme společně posilovnu, chodíme plavat do krytého bazénu, který je nedaleko nás a nejraději hrajeme společenské hry, u kterých se pořádně zasmějeme……. Zkrátka každý den je jiný, každý den se tady něco děje a nuda u nás rozhodně nebydlí :-).

Tak co? Chceš se přijít mezi nás podívat, bydlet tu s námi, najít si tu nové kamarády a zažít spoustu legrace? Klidně nás můžeš navštívit po domluvě s vychovatelkami na tel. čísle: 371 724 701 nebo na e-mailu: domovmladeze@skola-rokycany.cz . Tak přijď a uvidíš sám/a:-).

Ahoj, těší se na tebe kamarádi
Kuba, David, Štěpánka, Nikola a ostatní….“

Jak to u nás chodí

Turnaj ve šipkách

Minulý týden proběhl na DM turnaj v šipkách, kterého se kromě žáků zúčastnili také zaměstnanci a vychovatelé DM. Všechny zápasy byli napínavé i díky výborné kulise, o kterou se starali vypadnuvší žáci.

Turnaj ve stolním tenisu

S radostí Vám představujeme medailisty v turnaji ve stolním tenise, který jsme pojali stylem : Není důležité vyhrát, ale spolu si zahrát. Těšíme se na další ročník turnaje, nové soupeře a spolužáky.

Hvězdárna Rokycany

Žáci DM byli na  návštěvě  hvězdárny v Rokycanech. I když jim mraky nedovolily sledovat oblohu dalekohledem, dalekohledy si přesto prohlédli a to, jak by noční obloha vypadala daný čas ,kdyby bylo jasno, jsme se dozvěděli v místním kině pomocí počítačové techniky.

Bowling

V rámci utužování nového kolektivu DM jsme se vydali na společný bowling. Nejen, že jsme si zahráli, ale také hodně nasmáli.

Kočkovité šelmy a jejich způsob života

Dne 20.6. 2022 se studenti DM zúčastnili zážitkového semináře na téma “Kočkovité šelmy a jejich způsob života.” Děkujeme p. Novotnému za ukázku lvic, amerických pum a odborný výklad.

JARNÍ TURNAJ V BOWLINGU 2022

Aby se naši svěřenci nenudili, uspořádali jsme mini turnaj v bowlingu. Hra výborná, výsledky nejasné, ale na těch přeci nezáleží. Důležité je, že se to všem líbilo.

NOVOROČNÍ TURNAJ VE STOLNÍM TENISE 2022

Koukněte na fotky z akce ve stolním tenise, která se bohužel díky epidemii Covidu posouvala až do března.

O to víc jsme si ji ale užili :).

VELIKONOCE 2021

Chcete vědět, co se dělo o Velikonocích v Domově mládeže? Tak koukněte na fotky. Naše šikovné vychovatelky vyrobily dárečky pro děti, babičky, dědečky a zdravotní sestřičky v rokycanské nemocnici.

Článek o nás vyšel i v Rokycanském deníku.

PODZIM 2020

Podzim je doba, kdy se pořád dá dělat spousta činností. I v době koronavirové epidemie se můžou pouštět draci, vyrábět různé výrobky, nebo oslavit Halloween.