Operační program: Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Oblast podpory: 1 – Zvyšování kvality ve vzdělávání
Název projektu: „Podpora technického a přírodovědného vzdělávání
v Plzeňském kraji“
Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.00/44.0002
Doba realizace projektu: 1. 9. 2013 – 30. 6. 2015
Výše získané podpory: 8.661.522,53 Kč

Střední škola, Rokycany se zapojila jako partnerská škola do projektu Plzeňského kraje, ve kterém je zapojeno 18 středních škol Plzeňského kraje, které jsou partnery projektu s finančním příspěvkem.

Naše škola se bude konkrétně podílet na zvyšování technického vzdělávání nejen žáků naší školy, ale i partnerských ZŠ, kterými jsou: Základní škola Jižní předměstí Rokycany, Čechova 40; Základní škola Rokycany, ulice Míru 64; ZŠ Mýto, okres Rokycany; ZŠ a MŠ Spálené Poříčí.
V rámci projektu chce škola pořídit strojní zařízení: CNC obráběcí stroj, konzolovou frézku, víceúčelový simulátor sváření, svářecí agregát a zkušební trhací stroj. Dále projekt počítá se zakoupením potřebných měřidel, nástrojů (pilníky, úhelníky,…), přístrojů (siloměry, uchylkoměry), nářadí (brusky, vrtáky) a pracovních materiálů (barev.kovy, železo,..) určených pro výuku žáků. Díky tomuto vybavení školy se tak zkvalitní možnost výuky strojírenských oborů. Pro žáky SŠ Rokycany a žáky partnerských ZŠ je též připraven kroužek obrábění a svařování. Žáci zapojených ZŠ také budou 1x za pololetí dojíždět do dílen SŠ na výuku pracovní výchovy.
Celkovým záměrem projektu je nejen zkvalitnit vybavení pro výuku žáků na SŠ Rokycany, ale také cíleně zapojit žáky základních škol a tím podpořit jejich zájem o studium technických oborů v Plzeňském kraji.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.