Přijímací řízení pro školní rok 2020/2021

Letošní přijímací zkoušky a přijímací řízení se řídí zákonem č. 135/2020 Sb., o zvláštních pravidlech pro přijímání k některým druhům vzdělávání a k jejich ukončování ve školním roce 2019/2020, který byl publikovaný ve Sbírce zákonů dne 27. 3. 2020 pod č. 135/2020 Sb. Účinnosti tento zákon nabyl dnem publikace ve Sbírce zákonů.
K výše uvedenému zákonu Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen „ministerstvo“ nebo „MŠMT“) vydalo prováděcí právní předpis: vyhlášku č. 232/2020 Sb., o přijímacím řízení, maturitní zkoušce a závěrečné zkoušce ve školním roce 2019/2020, která upravuje detaily postupu při organizaci i hodnocení všech uvedených zkoušek.
MŠMT Vás prostřednictvím tohoto materiálu seznamuje s přijatou právní úpravou tak, aby její aplikace byla ve Vaší škole co možná nejsnazší.

Informace k přijímacímu řízení na střední školy ve školním roce 2019/2020

Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění

Vyhláška o přijímacím řízení, maturitní zkoušce a závěrečné zkoušce ve školním roce 2019/2020

Termíny přijímacích zkoušek do maturitních oborů

Termín přijímacích zkoušek do maturitních oborů byl stanoven MŠMT na pondělí 8. června 2020. Pozvánky s podrobnými informacemi byly uchazečům zaslány na mail (pokud byl uveden v přihlášce) a současně všem poštou.

Přejeme žákům hodně štěstí při zkouškách!

Informace k organizaci přijímacích zkoušek

• Vstup do budovy v čase uvedeném na přihlášce – platí povinnost zakrytí úst a nosu. Je nutné dodržovat zvláště před budovou a při vstupu do budovy odstupy 2 metry. Dbejte pokynů pedagogických pracovníků školy!! Pro všechny osoby  nacházející se před školou platí povinnost zakrytí nosu a úst.
  • Do budovy má povolen přístup pouze uchazeč bez zákonného zástupce nebo doprovodné osoby.
  • Uchazeč musí mít s sebou podepsané čestné prohlášení o bezinfekčnosti
    (u neplnoletých podepsané zákonným zástupcem) – bude se vybírat u vstupu do budovy. Bez prohlášení nebude uchazeč připuštěn ke zkoušce. Čestné prohlášení je součástí pozvánky, která byla zaslána poštou, nebo je možné si ho stáhnout ZDE.
  • Uchazeč si vezme s sebou pozvánku ke zkoušce a průkaz totožnosti (pokud ho má).
  • U vchodu do budovy musí uchazeč použít dezinfekci.
  • Uchazeč s sebou musí mít dvě roušky a sáček na ně.
  •  V době přestávek neplnoletý uchazeč nesmí opustit areál školy, ale může se procházet po nádvoří.
  • Doporučujeme uchazečům si sebou vzít pití a svačinu.
  • Dne 16. června 2020 od 8:00 – 9:30 hod. seznámení s podklady před vydáním rozhodnutí.
  • Informace o přijetí zveřejníme 16. června od 10:00 hod. pod číslem registračním, které vám bylo oznámeno v předchozí korespondenci od školy, na webu školy a úřední desce ve škole.
  • V případě žáků 9. tříd musí uchazeč odevzdat zápisový lístek do 23. června 2020  – odevzdat osobně na sekretariátu ředitele školy nebo poslat poštou. Zápisový lístek musí být řádně vyplněný a podepsaný.
  • Další informace k přijímací zkoušce najdete v pozvánce na zkoušku.

Informace k přijímacímu řízení na webu Plzeňského kraje

termíny přijímacích řízení:

1. kolo přijímacího řízení - přihlášky ke vzdělávání do 1. 3. 2020

Ke stažení:

Přijímací řízení - základní informace

Přijímací řízení pro školní rok 2020-21 - 1. kolo

Sdělení MŠMT

Přehled oborů vzdělání

Přihlášky ke vzdělávání

Denní forma

Nástavba

Jiné formy

Evidence přijímacího řízení

stredni(a)skola-rokycany.cz

Mapa umístění hlavní vudovy školy.